Да ли сте знали да Google може да се искористи као приручни дигитрон (илити калкулатор) са корисним конвертором за јединице мере?
Ради крајње једноставно и интуитивно. У поље за претраживање је довољно уписати једначину, завршити је знаком једноакости ради форсирања калкулатора и након тога притиснути „ентер“, а Гугл ће обавити рачун и приказати резултат.
Могу се користити чак и специјалне ознаке као познате променљиве, нпр. Pi за π, sqrt(Н) за квадратни корен броја Н; М^Н за Н-ти степен броја М; Н % of М за Н процената броја М, и сл.
Када је конвертовање јединица мера у питању, вероватно сте се до сада сретали са проблемом пребацивања америчких јединица у наше, како за метричке тако и запреминске јединице.
Гугл ће нам брзо и прецизно рећи колико километара има у 16 миља ако га то питамо упитом: 16 mi in km (или наутичких миља: 16 nautical mile in km), док о стопама (15 ft in cm), инчима (3 in in mm) и унцама (2 oz in g) не треба ни причати.
Из арапских у римске бројеве претварање се врши фразом in roman, па је 2001 in roman = MMI.
За комплетан опус доступних операција погледајте страницу „Како користити калкулатор“.
A moze i ’34eur =’
za konverziju valute, ja ga za to najcesce koristim.
Може докле год конвертујеш Еуро у Доларе, пошто за динаре држи неки курс од 85.1560694 који је „питај Бога од кад“ (1 eur in rsd).
Mene je najviše oduševilo kad sam pre par godina saznao za Google calculator to što se javlja i na pretragu kad tražite „answer to life, the universe, and everything“. Ko je čitao Autostoperski vodič kroz galaksiju biće mu jasan rezultat :)
Vrlo korisna stvarčica, hvala puno za ovo!
Па што бре све са закашњењем :P
За корисне ствари никад није довољно касно! А поврх тога, мој заштитни знак је „лаг“ од бар једног дана :D
Отвори конзолу и куцај: dl_latency=-1d :P
Ај сад на српском. Какву конзолу?
Нема везе, заборави. Они који знају, разумеће :D